Zayıflatan ve İşe Yarayan 7 Gerçek Öneri

Gerçekten işe yarayan 7 zayıflama önerisi

Zayıflatan ve İşe Yarayan 7 Gerçek Öneri: Yaşam tarzında yapılan ani ve şiddetli değişiklikler fazla uzun süreli olmaz. denince de, hem basit hem de yapılabilirliği kolay olan uygulamalar muhteşem sonuçlar ortaya koyabilir. Bu, birçok kişinin söylediği ve yaşadığı bir durumdur. Herkesin metabolizması farklıdır ve aşağıda sıraladığımız öneriler herkes için geçerli olmayabilir. Ancak umarız bu öneriler sizin işinize de yarar. İşte, gerçekten işe yarayan 7 zayıflama önerisi;

1- Her öğünden 30 dakika evvel besin değeri yüksek bir şey tüketin:

Bunun için size birkaç fikir verebiliriz. Örneğin bir kase salata, iki büyük bardak su, bir kase çorba, bir avuç kadar badem, bir dilim peynir veya orta boy bir elma yiyebilirsiniz.

2- Yanınızda sürekli olarak düşük kalorili, düşük yağlı bir şey bulundurun:

Düşük kalorili ve düşük yağ oranına sahip bir şeyleri yeme dürtüsü başladığı zaman tüketebilirsiniz. Kilo alma korkusu yaşamadan tüketebileceğiniz bu gıdalar; haşlanmış patates, yoğurt veya salat olabilir.

3- Meyve tüketiminizi arttırın, ancak doğru seçimler yapın:

Fazla kilolarınızdan kurtulmanın en iyi yollarından biri de meyve tüketmektir. Kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olabilecek en uygun meyveler olarak; erik, papaya, kiraz, vişne ve çilek sayılabilir.

4- Yağlı besinler tüketmeyin, bundan tamamıyla kurtulun:

Özellikle kızartmalar, kek, cips, mayonez ve çikolata oldukça yağlı gıdalardır. Şayet bu yiyecekleri görmezseniz bunları yemeniz de güç olur. Fakat mutfağınızda bir yerlerde olduğunu bilirseniz, yeme dürtünüzü harekete geçirecek ve karşı koyamayabilirsiniz. Bundan sonra buzdolabınızda veya mutfağınızda bu tür yağlı besinleri bulundurmayın ve unutun.

5- Yemeklerinizi mavi renkli bir tabakta yiyin:

Yapılan araştırmalarda mavi ve yeşil renklerin kişilerde iştahı azalttığı, fazla yeme dürtüsünü önlediği belirlenmiştir. Siz de mutfağınızdaki yemek yediğiniz tabaklarınızı ve kaselerinizi yeşil ya da mavi renklerden tercih ederek deneyebilirsiniz.

6- Küçük tabak ve kaseleri tercih edin:

Yemek yediğiniz tabağın ya da kasenin ebadı gerçekten çok önemli. Küçük bir tabağın içine yemek koyduğunuz zaman, nicelik olarak halen yemek var gibi bir his oluşturmaktadır. Şayet öncelikli olarak gözünüzün doymasını sağlayabilirseniz, çok daha düşük miktardaki yemeklerle tatmin olmanız kolaylaşacaktır.

7- Paylaşmayı kendinize alışkanlık edinin:

Önünüze gelen şey karşı koyamayacağınız kadar sevdiğiniz bir şeyse, bunun hepsini yemek yerine bir kısmını yiyerek kalan kısmını başkalarıyla paylaşmaya çalışın. Bu sayede hem arkadaşlık bağlarınız güçlenir hem de daha az kalori almış olursunuz. Paylaşmaya başlamanızın artık tam zamanıdır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı oyla)
Loading...

Leave a Reply