Yedikten sonra sindirilmesi en kolay besinler

Yedikten sonra sindirilmesi en kolay besinler 1

Kış aylarında soğuklar nedeniyle oldukça hareketsiz bir yaşantıya maruz kalınmaktadır. Bu da kilo alımına ve sindirim sorunlarına yol açabilmektedir. Yazımızda, sindirimi en kolay yiyecekler hakkında bilgiler vereceğiz. Bu besinler sayesinde, hareketsiz yaşam nedeniyle sağlıksız ve güçsüz duruma düşen vücudu onarmak mümkündür. İşte, detaylar;

Sindirilmesi en kolay besinler;

Sıraladığımız besinleri mevsimindeki sebze ve meyveleri sizler için derledik. İşte, o besinler;

Armut

Armut, C vitamini bakımından çok zengin bir meyve olup, bağışıklık sistemini güçlendirmekte, olası hastalıklarla çok daha kolay ve etkin şekilde savaşmayı sağlamaktadır. İçeriğinde yüksek miktarda lif bulunan armut kan şekerinin düşmesine ve dengede tutulmasına katkı sağlar. Ayrıca bağırsak hareketlerinin artmasına da yardım eden armut, sindirim sistemi yönünden çok faydalı meyvelerden biridir.

Elma

Elmanın faydaları saya saya bitirilecek gibi değil. Vücut açısından en çok gereken vitamin ve mineralleri içinde barındırmaktadır. Vücutta biriken toksinlerin atılmasına yardım eden elma, posa bakımından da çok zengindir ve bu posa sayesinde ishal, kabızlık ve hazımsızlık gibi sindirim sistemiyle ilgili problemlerin giderilmesinde de fayda sağlamaktadır.

Ayva

Ayva çok düşük kalorili bir meyvedir, ancak bir o kadar da bol lifli bir meyvedir. Diyette kilo vermeye de yardımcı olan ayva, kişinin bağırsak hareketlerinin dengelenmesinde de oldukça etkilidir. Özellikle kış mevsiminde çok hareketsiz kalabilen sindirim sisteminin düzenlenmesinde de büyük fayda sağlamaktadır.

Patates

Patates cilt sorunlarının çözümünde öne çıkmaktadır. Özellikle siyah lekeler ve kırışıklıkların tedavisinde büyük katkı sağlamaktadır. Türk mutfağında birçok yemekte kullanılmakta olan patates, uzun süreli tokluk hissi verdiğinden kilo verme konusunda da katkı sağlar. Özellikle mide asit düzeyini dengelemekte ve bunu da sindirim sistemini hiçbir şekilde yormadan gerçekleştirmektedir.

Karnabahar

Karnabahar, C vitamini bakımından çok zengin bir sebzedir ve özellikle yağ yakma konusunda önemli bir unsurdur. İçeriğindeki bol lif sayesinde karnabahar, mide ve bağırsak hareketlerini düzenlemekte, sindirim sisteminin iyi çalışmasına katkı sağlamaktadır.

Kereviz

İçeriğinde bol miktarda su bulunan kereviz, vücutta biriken toksinleri uzaklaştırmaya yardım etmektedir. Bununla birlikte, kabızlık sorunu olanlar için çok etkili bir ilaç niteliğinde olan kereviz, içeriğinde bol miktarda yer alan lifler sayesinde de kilo vermeye yardımcıdır. Ayrıca bağırsak ve mide hareketlerini düzenlemekte, sindirim sisteminin düzenlenmesinde büyük fayda sağlamaktadır.

Kaynak: Bu yazı, milliyet.com.tr/sindirilmesi-en-kolay-yiyecekler-pembenar-galeri-alternatiftip-2550449/ kaynak alınarak özgün olarak oluşturulmuştur.

Leave a Reply