Kilo Vermeyi Hızlandıracak 5 Basit İpucu

Fazla kilolarınızdan kurtulmak için bir an evvel kilo vermenizi hızlandıracak ipuçlarından bahsedeceğiz işte detaylar.Metabolizması hızlı çalışan insanlar ne kadar yemek yerlerse yesinler bir türlü kilo alamazlar. Ancak metabolizması yavaş olan kişilerde kilo verirken ciddi problemler yaşarlar. Bunun için de kilo verirken asıl amaç yemek yemeyi tamamen kesip kilo vermeyi beklemek değil, metabolizmayı hızlandırmak olmalıdır. Çünkü metabolizmanızın hızlanması kilo vermeyi kolaylaştıracaktır. Metabolizmayı hızlandıracak daha doğrusu kilo vermeyi hızlandıran bir kaç ipucu;

  • Daha Çok Sebze Tüketmelisiniz

Sebzeler kalori açıdan düşük olan gıdalardır. Sebze tükettiğinizde hem yağ alacak bir besin almamış olursunuz. Hem de sebze tüketerek metabolizmanıza sinyal göndermiş olursunuz ve gönderdiğiniz sinyalle metabolizmanızı çalıştırarak depolanmış yağın yakılmasını sağlarsınız.

  • Daha Fazla Su İçmelisiniz

Günlük en az her insan 2,5 litre su tüketmelidir. Ancak daha az miktarda su tüketmek başta böbrekler olmak üzere birçok vücuttaki probleme sebep olacaktır. Ancak kilo vermek istiyorsanız su tüketiminizi mutlaka artırmalısınız. Su tüketimini artırmanız metabolizmanızı artıracak ve vücudunuzda biriken ödemin, toksinlerin atılmasını sağlayacaktır.

  • Rafine Besin Tüketimini Azaltmalısınız

Ekmek, patates, kızarmış besinler, cips ve et ürünleri gibi besinler rafine gıdalardır. Bu rafine gıdaların çok fazla tüketilmesi metabolizmanızı yavaşlatacak ve vücudunuzda yağ birikmesine sebep olacaktır. Rafine gıdaların tüketimini azaltarak metabolizmanızı hızlandırabilir ve kilo verme hızınızı yükseltebilirsiniz.

  • Yağ Yakımını Hızlandıran Besinleri Tüketmelisiniz

Bazı besinler vardır. Bu besinler yağ yakımını hızlandırmaktadır. Mesela sarımsak, kırmızıbiber, yeşil çay ve tarçın yağ yakımını hızlandıran besinler arasındadır. Bu besinlerin tüketilmesiyle birlikte yağ yakımı hızlanacak ve kilo vermeye başlayacaksınız. Mesela diyet süresince dilediğiniz miktarda şekersiz yeşil çay tüketebilirsiniz. Ya da ada çayı gibi bazı yeşil çayların içine tarçın katarak yağ yakımını hızlandırmış olursunuz. Bu nedenle yağ yakımını hızlandıran besinlerini tüketmekte fayda vardır.

  • Kordiovaskuler Egzersizler Kilo Vermeyi Hızlandırır

Kilo vermek isteyen kişiler özellikle yoğun tempoda bir hayatı olan kişiler ben gün içinde ç ok fazla hareket ettiğim için spor yapmama gerek yok olarak düşünürler. Ancak ritimli egzersizler yağ yakımınızı hızlandırırken, ritimsiz yaptığınız işler sizin kilo vermenizi sağlamayacaktır. Bunun için kilo vermek isterken mutlaka düzenli egzersiz yapmalısınız.

One Response

  1. Mehmet AKIN 7 Ağustos 2017

Leave a Reply