Elma sirkesi gerçekten zayıflatır mı?

elma-sirkesi-zayiflatir-mi

zayıflatır mı: Elma sirkesi, potasyum, fosfor, kalsiyum, magnezyum ve bakır, A, B, C ve E vitamini ile pektin içermektedir. Bu nedenle pek çok hastalığa iyi gelmektedir. Kan şekerini düşürmek, tansiyonu dengelemek, yüksek tansiyonu düşürmek gibi faydaları olan elma sirkesi ayrıca cilt sağlığımız ve kilo verme için de çok faydalıdır.

Elma sirkesinin faydaları:

Kan şekerini dengeler:

Kan şekerini düşürmek için vücudumuz insülin salgısı yapar. Elma sirkesi, insülinin etkisini destekler. Her öğün elma sirkesi alırsanız, kan şekeriniz normal sınırlara geriler. 1 bardak suya 1 çay kaşığı elma sirkesi ekleyerek, 3 öğün içebilirsiniz.

Kabızlığı tedavi eder:

Elma sirkesi içerisinde olan pektin, bağırsakların hareket etmesine neden olur.  Pektin kabızlık için verilen bir liftir. Kabızlık için, 2 çorba kaşığı elma sirkesi 1 bardak su ile karıştırılıp içilmelidir.

Diş sağlığı:

Dişlerinizin daha beyaz olması için, sabahları elma sirkesi ile gargara yapın ve dişlerinizi hemen fırçalayın. Hem ağız içinde olan bakteriler ölür hem de dişleriniz çok daha beyaz olur.

Kilo vermek:

Elma sirkesi düzenli olarak tüketildiğinde kilo vermenize yardımcıdır. Elma sirkesi aslında asetik asittir. Düzenli olarak asetik asit alındığında kilo verilir. Ayrıca asetik asit, karaciğerde yağ birikiminin önüne geçer.

Saçları besler:

Eşit oranda su ve elma sirkesi çok etkili bir saç solüsyonudur. Bu karışım saçları besler, parlak görünmesini sağlar, yumuşak bir his yaratır. Kepekleri engeller, mantarların oluşmasını engeller.

Parlak cilt dokusu:

Elma sirkesi deri lekelerini, kırışıkları ve cilt rengini düzenler. Kırışıklık ve çatlakların, su ile seyreltilen elma sirkesi pamuk ile cilde uygulanır. Yarım bardak elma sirkesi yarım bardak su ile karıştırılıp yüze sürülür.

Krampları engeller:

Bacaklarınıza kramp giriyorsa, 1 bardak sıcak suya 1-2 damla elma sirkesi damlatılıp içilmelidir. 1-2 dakika içinde kramplar duracaktır.

Soğuk algınlığı ve öksürük:

Soğuk algınlığı ve öksürük boğaz ağrıları ve öksürüğü keser. 1 çay kaşığı elma sirkesi ile balı sıcak suda karıştırın. İçine 1 çay kaşığının yarısı kadar zencefil ekleyin için.

Enfeksiyonlardan koruma:

Elma sirkesi kulak, mesane ve kandida mantarına karşı etkilidir. Rahatsızlıklar geçinceye kadar sıcak suya 1 çay kaşığı elma sirkesi eklenip içilmelidir.

Kolesterol düşürür:

Elma sirkesi trigliserid ve LDL’yi düşürür. Özellikle diyabet kaynaklı bir durum varsa tedavi daha etkilidir.

Kilo vermek için:

Yenmekten önce elma sirkesi içmek tokluk hissi yaratır. Kan şekerini hızla düşüren elma sirkesi acıkmanızı engeller.

1 bardak suya 4 damla elma sirkesi ve yarım yemek kaşığı bal eklenip sabahları içmek,

1 çay bardağı elma sirkesi içine 4 yemek kaşığı bal karıştırılır ve bu karışım 1 litre suya eklenir. Her yemek öncesi 1 çay bardağı içilirse kilo vermenize yardımcıdır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı oyla)
Loading...

One Response

  1. Aktere Dervari 18 Temmuz 2017

Leave a Reply